ZMARŁ JÓZEF SENDERSKI

Z wielkim żalem przyjęliśmy informacje o śmierci

JÓZEFA SENDERSKIEGO

Łącząc się w bólu i żałobie, pragniemy przekazać

wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia.

Urodził się 31 lipca 1934 roku w Luborzycy koło Krakowa i choć pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Cracovii to swoją sportową pasję realizował w Bytomiu.

Tu 23 marca 1960 roku zdobył uprawnienia sędziowskie i jako arbiter główny na szczeblu Podokręgu i Okręgu

oraz asystent szczebla centralnego przeprowadził 1915 spotkań, a następnie był obserwatorem i kwalifikatorem.

Był także: członkiem Wydziału Szkolenia Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom, długoletnim przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Kolegium Sędziów

w Podokręgu oraz członkiem i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Działał również w Śląskim Związku Piłki Nożnej jako członek i przewodniczący Komisji Składek Kolegium Sędziów

oraz sekretarz Komisji Odznaczeń, a od założenia uczestniczył w działalności Koła, a następnie Klubu Seniora Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

W latach 60- tych reprezentował barwy Silesii Miechowice w tenisie stołowym.

Pogrzeb śp. Józefa Senderskiego odbędzie się we wtorek 13 kwietnia br. o godz. 14.30 w kościele Świętego Krzyża W Bytomiu Miechowicach ul. Ks. Jana Frendzla 42